Další případ úniku únosce z letadla pomocí padáku se odehrál 20.1.1972. Třiadvacetiletý muž prohlásil po nástupu do letadla Douglas DC-9 společnosti Hughes Airwest (let RW 800) v Las Vegas, že má u sebe bombu. Požadoval 500 000 dolarů, dva padáky a helmu.  Po splnění požadavků propustil 51 cestujících a dvě letušky a nařídil pilotům odstartovat , rovněž směrem do Rena. Z letounu pak vyskočil zadními dveřmi, které má DC-9 umístěny, stejně jako Boeing 727, ve spodní části trupu mezi motory. Na padák ale policie umístila sledovací zařízení a tak byl únosce po několika hodinách dopaden nedaleko Denveru. Navíc silně podchlazený, jelikož seskočil oblečen pouze v kabátu a kovbojských botách.   Byl odsouzen na 40 let vězení, trest mu byl nakonec zmírněn na 8 let.

Jiný úspěšný seskok se odehrál 5.5.1972.  Ten den byl na letu Eastern Air Lines, EA175, Allentown-Washigton unesen Boeing 727 se 48 cestujícími. Únosce Frederick Hahneman byl ozbrojen pistolí a prohlásil, že má i bombu.  Požadoval 303 000 dolarů a šest padáků. Když mu bylo mu vyhověno, nařídil letět do středoamerického státu Honduras, kde nad džunglí vyskočil zadními dveřmi.  O měsíc později se ale sám přihlásil na americkém konzulátu ve městě Tegucialpa. Peníze u sebe neměl. Byl odsouzen k doživotnímu vězení, ale v roce 1985 byl propuštěn na svobodu. Peníze byly rok po zločinu vráceny do USA.

Další úspěšný seskok provedl únosce Boeingu 727 společnosti United Airlines, letícího 2.6.1972 na lince UA239 z Rena do San Francisca. Bývalý vojenský parašutista Robb Heady u sebe měl pistoli a požadoval 200 000 dolarů plus padák. Jelikož byl svátek a byly zavřeny banky museli si United Airlines vypůjčit peníze od dvou kasín sídlících v Renu.  Únosce si peníze převzal, ale jeho potížím nebyl konec. Boeingu nešel nahodit pro poruchu jeden z motorů. United Airlines tak musely Headymu poskytnout náhradní Boeing 727, který odstartoval. Únosce vyskočil nad Washoe Lake, ale pouze se 155 000 dolary. Taška se mu asi zdála těžká, tak nechal 45 000 dolarů v letadle. Během seskoku mu ale taška stejně vypadla. Policie ho dopadla následujícího rána kvůli školácké chybě. Objevila totiž poblíž  Washoe Lake  parkující vůz opatřený nálepkou „Member of U.S. parachute association“ (volně přeloženo -člen asociace amerických parašutistů). Ten sledovala a Headyho zatkla, když do vozu nastupoval. Byl odsouzen ke 30 letům vězení.



Zadní dveře Boeingu 727 používané únosci při seskocích (foto: G B_NZ - CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57988311

 

Poslední úspěšný seskok se realizoval 23.6.1972 z Boeingu 727 společnosti American Airlines na lince AA119 ze St.Louis do Tulsy v Oklahomě. Tentokrát únosce, Martin McNally, vystupující pod pseudonymem Robert Wilson, vyžadoval 502 500 dolarů a samozřejmě padák.  Byl ozbrojen samopalem. Vyskočil s letadla i s penězi nad severní Indianou. Předtím ještě daroval uneseným letuškám celkem štědrou část svého výkupného. O tři dni později policie nalezla tašku s penězi a samopal u města Peru v Indianě. Podle otisků prstů McNallyho, bývalého námořníka, dopadla. Byl odsouzen k doživotnímu vězení, ale v roce 2010 byl propuštěn.

Samozřejmě se odehrálo i plno neúspěšných pokusů. V těchto případech měli únosci ve finále nakonec strach seskočit a tak byli po přistání přemoženi nebo se vzdali. V několika případech také unesli nevhodný typ letounu. Předpokladem úspěšného seskoku je totiž unést letoun vybavený zadními dveřmi mezi motory, jako měli Boeingy 727, Douglasy DC-9 nebo francouzská SE-210 Caravelle. Pokud je letoun vybaven pouze bočními dveřmi, zákonitě se musíte při výskoku přerazit o vodorovné ocasní plochy nebo kýl letounu. Na to někteří únosci nepomysleli a tak byli s úmyslem seskoku s penězi uneseny i letouny Boeing 707 nebo DC-8. Únosci těchto letadel byli rovněž přemoženi.

Po této sérii únosů začali letecké společnosti při vstupu do letadel používat detektory kovů a tak únosy s padáky, vlastně takové vzdušné loupeže, vymizely.