Od zahájení výroby v roce 1954 bylo vyrobeno přes 70 různých verzí legendárního letounu Lockheed  Hercules. Představme si ty nejznámější.

C-130

Standartní transportní verze vyráběná ve verzích A, B, E, H,K, J. Tyto verze se liší dosahovanými výkony a vybavením. Nejvíce bylo vyrobeno verze H a to 1202 kusů. Od roku 1980 se dodávala i  prodloužená verze označená C-130H-30. Písmenem J se označuje nová modernizovaná verze Super Hercules. Vyrábí se od roku 1998, v nabídce je i prodloužená verze C-130J-30.KC-130

Tankovací verze vyráběná od roku 1958. V nákladním prostoru má instalovánu nádrž na palivo o objemu 13 626 litrů. Pod křídly má instalovány 2 tankovací hadice, na které se připojují tankované letouny. Rychlost přečerpávání paliva je 19 litrů za vteřinu.

AC-130 Spectre, Spooky, Stinger

Bojová verze pro přímou podporu pozemních jednotek. Byla poprvé použita ve válce ve Vietnamu. Je vybavena pětihlavňovým rotačním kulometem a armádní houfnicí ráže 105 mm. Ta dokáže vypálit až 8 ran za minutu. Poslední verze Stinger má pod křídly podvěšeny rakety.MC-130 Combat Talon

Letoun používaný při speciálních misích americké armády nebo tajných služeb CIA.  MC-130 může doplňovat palivo ostatním letounům a je vybaven výmetnicemi klamných cílů. K dalšímu speciálnímu vybavení patří systém vyzvedávání osob a nákladu za letu ze země tzv.  Fulton surface to air recovery system. U verze MC-130W se  z nákladového prostoru odpalují řízené střely.EC-130

Verze pro elektronický boj určená pro tzv. psychologické operace. Z letounu je šířen televizní a rozhlasový signál.HC-130

Pátrací a záchranná verze používaná americkou pobřežní stráží a americkým letectvem USAF. Při doplňování paliva za letu může operovat nad oceánem nepřetržitě 20 hodin bez mezipřistání.L-100 (L-382)

Civilní verze pro dopravu různých druhů nákladu. Pilotní kabina má oproti vojenským verzím méně okének.LC-130

Verze pro provoz ze zasněžených ploch vybavená podvozkovými lyžemi.  Používá se při zásobování vědeckých stanic v Antarktidě. Lyže jsou zatažitelné, takže letoun může přistávat k na normální dráze pomocí kolového podvozku. Ke zkrácení vzletu v Antarktidě se někdy používají startovací rakety JATO.
WC-130 Hurricane Hunter

Verze vybavená meteorologickým vybavením používaná k průzkumům počasí a předpovědím možnosti tvoření hurikánů.Historické již nepoužívané verze:

DC-130

Verze používaná jako vypouštěcí zařízení bezpilotních prostředků -  dronů.  Pod křídly nesla 4 bezpilotní proudové letouny Ryan Firebee. Americké letectvo plánuje tuto výrazně modernizovanou verzi opět zařadit do výzbroje. 
NC-130H (EC-130V)

Verze s čočkovitou anténou nad zadní částí trupu. Používaná v letech 1992-1994 US Navy v boji s pašeráky drog, později přešla do stavu U.S. Air Force, kde byla označována NC-130H.