Cestovatelský server www.sleepinginairports.net vydal žebříček 10. nejhorších letišť na světě. Projděme si je podrobněji.

1. Port Harcourt, International Airport,  Nigérie, (IATA kód PHC)

Třetí nejrušnější letiště v Nigérii po Lagosu a Abuje odbaví ročně zhruba 1 300 000 cestujících.  Ze západní Evropy jsem létá Lufthansa a Air France. Cestovatelé si stěžují na zkorumpovaný a líný personál, stan místo příletové haly, rozbitou klimatizaci a téměř žádné sedačky.
2. Jeddah , King Abdulaziz International Airport,  Saúdská Arábie, (IATA kód JED)

Letiště Jeddah je jedním z hubů společnosti Saudi Arabian. Ročně odbaví okolo 30 milionů cestujících. Do Jeddah létá několik desítek zahraničních aerolinií, z nejvýznamějších například British Airways, Lufthansa, Emirates, Turkish Airlines, Singapore Airlines.Špinavé a neuspořádané letiště. Mnohahodinové fronty u pasové kontroly, mísící se kuřácké a nekuřácké zóny. Neochotný personál, který si hraje s mobilními telefony místo aby pracoval.
3. Kathmandu, Tribhuvan International Airpor, Nepál (IATA kód KTM)

Letiště ročně odbaví zhruba 4 miliony cestujících. Domácí letiště pro Nepal Airlines. Z Evropy sem létají pouze Turkish Airlines. Otřesný stav záchodů, přelidněný terminál pro vnitrostátní lety.


4. Taškent, International Airport, Uzbekistán (IATA kód TAS
)

Letiště odbaví ročně přes 20 milionů cestujících a je domovským přístavem společnosti Uzbekistan Airways. Z Evropy sem létají Aeroflot a Turkish Airlines.Nekonečné fronty na všechno za každých okolností, pasová kontrola, bezpečnostní kontrola, check-in. Navíc místní ve frontách předbíhají a jsou agresivní.

5. Caracas, Simon Bolivar International Airport , Venezuela (IATA kód CCS)

Letiště odbaví ročně zhruba 18 milionů cestujících. Domovské letiště pro venezuelskou státní společnost Conviasa. Z Evropy sem létá Lufthansa, Air France, Iberia a TAP Air Portugal.Žádné sedačky v terminálu, špinavé záchody a aktivní policisté, kteří vyhánějí z terminálu cestující, kteří si sednou na zem. Kvalita jídla v restauracích nevalná.
6. Port au Prince, Toussaint Louverture International Airport , Haiti (IATA kód PAP)

Letiště odbaví ročně 1,5 milionu cestujících. Z Evropy sem napřímo  nelétá žádná letecká společnost. Z Ameriky se do PAP dostanete s Deltou, American Airlines, JetBlue, Air Canada Rouge a Air Transat. Terminál není vybaven klimatizací, je v něm vlhko a horko. Nedůvěryhodný personál, téměř žádné sedačky. Všudypřítomní kapesní zloději a vlezlí a agresivní nosiči zavazadel.
7. Kábul, Hamid Karzai International Airport, Afghanistán, (IATA kód KBL)

Letiště se smíšeným vojenským a civilním provozem odbaví ročně asi 500 000 cestujících.  Operují z něj dva afghánští dopravci, Ariana a Kam Air. Z Evropy sem létají Turkish Airlines.Terminál je zastaralý a špinavý. Absence občerstvení, nezodpovědný a nevšímavý personál.
8. Ho Chi Minh City,  Tan Son Nhat International Airport, Vietnam (IATA kód SGN)

Letiště ročně odbaví 22 milionů cestujících. Domovská stanice Vietnam Airlines a nízkonákladové společnosti VieJet Air. Z Evropy sem létá Aeroflot, Air France a Turkish Airlines. Dlouhé fronty u celní kontroly. Za úplatek celníkům se dá ve frontě předbíhat. Špinavé záchody, omezený počet restaurací, které jsou nesmírně drahé. Kapesní zloději a zlodějští taxikáři.
9. Islamabad, Benazir Bhutto International Airport, Pakistán (IATA kód ISB)

Letiště odbaví ročně přes 8 milionů cestujících. Základna letecké společnosti Pakistan International. Z Evropy sem létají pouze Turkish Airlines.Nekonečné fronty u bezpečnostní a pasové kontroly. Apatický a nevšímavý personál. Letiště ovšem udělalo pokrok, jelikož se v anketě nejhorších letišť za rok 2014 umístilo první.10. Beauvais, Tille International Airport, Francie (IATA kód BVA)

Letiště odbavuje ročně přes 4 miliony cestujících a je hlavní francouzskou základnou společnosti Ryanair. Ten letiště vydává za pařížské ačkoliv je od Paříže vzdáleno téměř 100 kilometrů. V porovnání s výše uvedenými letišti je Beauvais samozřejmě o krok dále, ale v evropských standartech pokulhává. Zastaralý terminál, zašlé toalety, minimum sedaček, nevšímavý a neochotný personál.