Po několika desetiletích se objevil opět koncept letounu BWB (Blended Wing Body). S touto koncepcí poprvé přišla firma McDonnell Douglas koncem osmdesátých let minulého století, konkrétně v roce 1987. Dalších 25 let na konceptu BWB pracovali inženýři NASA vědomi si jeho potencionálu. BWB je bezocasý letoun s šípovým křídlem zakončeným winglety, které zároveň slouží jako svislé ocasní plochy.
Na novém stroji označeném Ascent 1000 pracuje americká firma DZYNE. Tato firma v roce 2016 vyhrála soutěž vyhlášenou NASA, na konstrukci dopravního letadla s využitím koncepce BWB. DZYNE může vycházet z výzkumu, který NASA v posledních 25 letech prováděla. Ascent 1000 má být letoun pro maximálně 112 cestujících s doletem 5700 kilometrů, jehož spotřeba díky koncepci BWB má být až o 40% nižší než kapacitně srovnatelné konvenční letadla. Stroj mají pohánět dva proudové motory umístěny v zadní části na pylonech nad trupem.
Ascent 1000 má mít kabinu cestujících širší než obří Airbus A380, bude mít ale jen 9 řad sedaček. V jedné řadě bude ale umístěno 10 sedaček. Kvůli tomuto uspořádání má být podstatně zrychleno nastupování cestujících na maximálně 15 minut. Okna v kabině cestujících mají být umístěna nejen na bocích, ale i na horní části letounu. Firma DZYNE předpokládá zahájení provozu typu Ascent 1000 okolo roku 2030.